Erkeklere Lazer Epilasyonu
Erkeklere Lazer Epilasyonu
Kadınların yanı sıra erkekler de vücutlarındaki tüylerden rahatsız olmakta ve bunlardan kurtulmak istemektedirler. Erkeklere lazer epilasyonu yapılması daha kolaydır çünkü kadınlara göre erkeklerin bütün vücuttaki kılları daha kalın olduğu için tedaviye anında tepki vermektedirler. Lazer epilasyon tüm vücuda yapılabileceği gibi özel olarak yüz, ense, sırt, omuz, kol koltuk altı, göğüs, göbek, genital bölge, kalça ve bacaklara da ayrı ayrı lazer epilasyon yapma imkanı vardır.
 
Lazer Epilasyon
Erkeklerin de son zamanlarda sıkça başvurduğu kıl ve tüylerden kurtulma yöntemlerinden biri olan lazer epilasyon yoğun oluşan tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yoludur. Lazer epilasyonda erkeklerin seans sayısı kadınlara oranla daha fazladır çünkü erkeklerin kılları kadınlara göre daha kalındır ve kıl köklerini yakılması daha zordur. 8 12 seans arası süren erkeklere lazer epilasyon seansların düzenli yapılmasının ardından harika sonuçlar vermektedir. Uygulama öncesinde hiçbir şekilde ağda gibi yöntemlerle kıl alınmamalı ve vücuda hiçbir şekilde tüy alıcı kremlerle uygulanmamalıdır. Seanslara gelmeden önce kılların jilet veya makina ile kısaltılması yeterli olacaktır.
 
Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır, bunların başında lazer epilasyona başlamadan önceki bir ay içinde solaryuma girmemiş olmanız, cildiniz bronz ise bronzluğun geçmesi için beklenilmesi gerekmektedir. Uygulama sonrasında ise 24 saat sıcak banyo yapılmamalı, duş alınmamalı, buhar banyosu, hamam, sauna gibi yerlere gitmemeli 72 saat boyunca kese, peeling uzak durmalısınız. Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde erkeklere lazer epilasyonu harika sonuçlar vermektedir.
- YORUMLAR

YORUM YAZ

İsim:
Yorum: