• Grand Hotel De Pera Gold Spa'da Masaj
  • Grand Hotel De Pera Gold Spa'da Masaj
  • Grand Hotel De Pera Gold Spa'da Masaj
  • Grand Hotel De Pera Gold Spa'da Masaj
  • Grand Hotel De Pera Gold Spa'da Masaj

Ankara Yangın Söndürme

Yetkili : Ferhat Bey
Telefon : 0850 888 15 16
Adres : Ayaş Caddesi Ayakkabicilar Sanayi Sitesi No: 72
Web : www.imdatyangin.com

- FİRMA DETAYI

İMDAT 

Yangın Söndürme Cihazları Satış ve Dolum Merkezi

Alevlere Teslim Olmayın Her Çeşit Yangın Söndürme Malzemeleri, Yangın Söndürme Araçları Dolumu, Bakımı ve Satımı Yangın Dolapları, Lans, Rekor, Vana ve Hortum Grubu, İtfayeci ve İşçi Güvenlik Malzemeleri, Komple Yangın Sehpa Takımı, Yangın İhbar istemleri, Ecza Dolapları

Firmamız uzun yıllardır edindiği bilgi, tecrübe ve uzman kadrosuyla yangın Söndürme ve Yangına dayanımlı malzeme satışı, projelendirme, danışmanlık, montaj, devreye alma , bakım hizmetlerini sunmaktadır.

Genç, Dinamik ve Deneyimli Kadromuzla ile En İyi Hizmeti Türkiye Genelinde Anında ve Yerinde Uygun Fiyatla Sunmak İçin Hizmetinizdeyiz...

Misyonumuz & Vizyonumuz;

Yangın söndürme alanında sektörde saygınlık kazanarak ilerleme ve uğraştığımız ve ilgi duyduğumuz tüm faaliyetlerde elimizden geleni en iyi şekilde yaparak,Firmamızı hak ettiği şekilde geliştirmek ve büyütmektir.

Çalışanlar : 

Bir şirket, çalışanlarından oluşur felsefesine yürekten inanarak çalışanlarımıza değer veriyoruz ve tam potansiyellerini gösterebilmeleri için onlara olanaklar sağlıyoruz. 

Mükemmellik : 

Ulusal ve Global pazarda en iyisi olmak için sınırsız bir tutku ve çalışma ruhuyla en iyiye çabalıyoruz.

Değişim : 

Değişimlerin ve yeniliklerin gerçekleştirilmesini, bir kriz varmışçasına hızla ele alıyoruz.Sürekli olarak yenilenmeye çaba göstermez ve yenilikleri herkesten önce izlemez isek başarımızı sürdüremeyiz. 

Dürüstlük : 

Müşterilerimize ve çalışanlar olarak birbirimize her zaman onurlu ve bize yakışan biçimde adil olmayı ilke edinerek her konuda doğru ve ahlaki davranmaya özen gösteririz. 

Ortak Refah : 

 

Endüstriyel toplumun ve işletmelerin refahı için iyi bir kurumsal vatandaş olmak için her türlü sorumluluğu üstleniriz.

Ankara Yangın Söndürme

Yangınlar çeşitli nedenlerden meydana gelen ve ateşin kontrol edilemeyişi sonucu yayılma gösteren üzücü ve istenmeyen olaylardır. Bu istenmeyen durumların yaşanmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. Elektrik kontağı, tüp ya da açık alandaki ateşler kontrol edilmelidir. Olası bir yangın durumunda ise hazırda bulundurduğunuz Ankara yangın söndürme sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Çoğu kişi bu konuda önlem almayı akıl edemiyor ya da önemsemiyor. Böyle durumlarda olası bir yangın anında nasıl müdahale edileceği konusunda da panik yaşanıyor. Bu nedenle her evde bir yangın tüpü bulunmalıdır.

Yangın Söndürmede Kullanılan Tesisatlar

Yangın söndürmede kullanılan çeşitli tesisatlar üretiliyor. Bunlar yangının durumuna göre ya da yangının kim tarafından söndürüleceğine göre değişiklik gösteriyor.

Sprinkler Tesisatı: Bu tesisat çeşidi ülkemizde çok da yaygın değildir. Yalnızca bazı büyük işletme ve kuruluş tarafından kullanılmaktadır. Sistem tavana yerleştirilen su boruları ile işletiliyor. Bu su borularının üzerine belir aralıklarla musluklar yerleştirilerek ısının belli bir düzeye ulaşmasından sonra muslukların akması sağlanıyor. Eğer işletmenizde bu sistemi kullanıyor ya da kullanmak istiyorsanız en iyi şekilde randıman almanın ilk koşulu tazyikli su akmasıdır. Tazyikli ve sürekli akan su olası bir yangın durumunda görevini yerine getirecektir. Isı düzeyine göre harekete geçtiğinden yangını büyümeden önleme özelliği bakımından çok önemli sistemlerdir.

Yangın Musluğu Şebekesi: Bu şebekede hidratlara yangın için kullanılacak hortumlar takılır. Bu hidratların suyu bir şebekeden gelmektedir. Bu şebeke işletmenin kendine ait bir su deposu da olabilir. Gerekli suyu temin etmek için depolardaki su en az 30 ton civarında olmalıdır. Bu konuda suyun basıncı ve hidratların genişliği de dikkate alınmalıdır. Hortumlar doğru uzunlukta seçilmelidir.

Seyyar Olarak Kullanılan Söndürme Cihazları: Seyyar yangın söndürme cihazları konusunda Ankara yangın söndürme sistemleri firmaları ile irtibat kurabilirsiniz. Bu sistemler elle taşınabilir özelliktedir. Yangın ilk çıktığında daha büyümeden bu seyyar cihazlarla müdahale edilirse yangının ilerlemesi durdurulabilir. Yangın söndürme seyyar cihazları her ortamda bulundurulmalı ve gerekli güvenlik önlemleri alınmalıdır. Olası bir yangın anında nasıl kullanılacağı da öğrenilmelidir.

Ankara Yangın Tüpü

Yangınlar ateşin kontrolden çıkmasıyla ortaya çıkan istenmeyen üzücü olaylardır. Bu olaylar yanan ateşin kontrolsüz ilerlemesi, elektrik kontağı sorunları gibi nedenlerden meydana gelmektedir. Bir yangını kontrol altına alabilmenin ilk şartı anında müdahaledir. Fakat itfaiye araçlarının ve ekiplerinin olay yerine gelip de müdahale etmesi biraz zaman alabiliyor. Mümkünse daha önceden yangın söndürme tüpleri ile müdahale edilebilir. Ankara yangın tüpü firmaları ile iletişime geçerek bu konuda yardım alabilirsiniz.

Yangın Tüpü Çeşitleri

Yangın tüpü alma niyetiniz varsa onların da kendi içinde çeşitli kategorilerde satışa sunulduğunu bilmelisiniz.

Hava kesici Yangın Tüpleri: Bunlar adından da anlaşılacağı gibi hava kesici tüpler olup köpük ve karbondioksit içermektedir.

Sulu Yangı Tüpü: bu yangın tüpü soda asitli,  hava basıncı olan ve CO2 tazyiki olan tüplerdir.

Kimyasal Reaksiyonlu Yangın Tüpü: Kimyasal reaksiyonlu yangın tüpü kuru kimyasal toz ve halojen karbürü içerir.

Yangın tüpü seçerken ve yangına müdahale ederken her yangının özel durumu dikkate alınmalıdır. Buna göre köpüklü, kimyasal ya da tazyik içeren tüpler tercih edilebilir.

 Bütün bunlardan daha da önemlisi yangınlara karşı önlem almaktır. Unutulmamalıdır ki yangınlara karşı önlem almak yangının sonuçlarına karşı daha ekonomiktir. Alınan önlemler hem yangının çıkmasını önleyici hem de olası bir yangında müdahale etmek için kullanılan araçlar olmalıdır. Bunlardan biri de yangın tüpleridir. Siz de her duruma karşı tedbirli davranmak isterseniz Ankara yangı tüpü firmaları size ihtiyacınız olabilecek yangın tüplerini önermektedir. Yangın tüpü alırken TS 862 EN 3 sertifika bilgilerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Güvenliğiniz için bu bilgiler önemlidir.

Yangını Önlemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Yangın çıktığında daha da büyüyüp etrafa yayılmasını önlemek için su ile müdahale edebilirsiniz. Su sayesinde soğuyup sönme ihtimali vardır. Başka bir seçenek de havayı keserek söndürme yöntemidir. Yangını oksijen yardımı ile keserek de söndürebilirsiniz. Son olarak yangına neden olan yanıcı maddeleri dağıtıp uzaklaştırarak yangını söndürmeniz mümkündür.

Yangı sırasında önemli olan zamanındı müdahale etmektir. İtfaiye ekiplerini vaktinde çağırırken bir taraftan kendi aldığınız Ankara yangın tüpü gibi yöntemleri de değerlendirebilirsiniz.

 

- YORUMLAR

YORUM YAZ

İsim:
Yorum: